KAS IR VEGĀNA KOSMĒTIKA? VAI DR. HAUSCHKA KOSMĒTIKA IR VEGĀNA?

KAS IR VEGĀNA KOSMĒTIKA? VAI DR. HAUSCHKA KOSMĒTIKA IR VEGĀNA?

Ievietoja Urban Green

Kas ir vegāna kosmētika?

Vegāna kosmētika nozīmē to, ka produkti nesatur dzīvnieku izcelsmes sastāvdaļas, kā arī jebkāda veida eksperimentus ar dzīvniekiem. Eiropas Savienībā#nbsp;kosmētikas līdzekļu vai to sastāvdaļu izmēģināšana uz dzīvniekiem ir aizliegta kopš#nbsp;2013. gada. Diemžēl#nbsp;šis likums nav izplatīts visā#nbsp;pasaulē#nbsp;un tāpēc, piemēram#nbsp;Ķīnā#nbsp;visi kosmētikas līdzekļi, kas ir pārdošanā#nbsp;tiek testēti uz dzīvniekiem, pretējā#nbsp;gadījumā#nbsp;nav atļauts to pārdot. Tāpēc#nbsp;ārpus Eiropas Savienības vegāniem ir uzmanīgi jālasa sastāvdaļu saraksti, kā#nbsp;arī#nbsp;jāuzzin kompānijas morāles un ražošanas principi.

 

Visbiežāk izmantotie dzīvnieku izcelsmes sastāvdālas (vegāni meklē#nbsp;alternatīvas):

Glicerīns, glicerols – bezkrāsains un viskozs šķidrums bez garšas, to ražo no dzīvnieku taukiem. Tas dod produktam maigumu, piešķir tam labāku slīdamību un uzlabo mitrinošo vielu#nbsp;īpašības. Alternatīva ir augu izcelsmes glicerīns vai sintētiskais glicerīns. Diemžēl sastāvdaļu saraksts nesniedz nekādu informāciju par glicerīna izcelsmi, tādēļ#nbsp;tas ir atkarīgs no ražotāja.

Dr. Hauschka kosmētikas sastāvā izmanto augu izcelsmes glicerīnu.

 • Keratīns, dzīvnieku keratīns, aminoskābes, hidrolizēts (dzīvnieku) proteīns, keratīns – iegūst no nagiem, ragiem, spalvām un matiem, ko izmanto matu un naku kopšanas produktos.
 • Kolagēns, hidrolizēts kolagēns – dzīvnieku proteīns, kas iegūts, galvenokārt, no ragiem un vistu kājām.
 • Hialuronskābe – iegūst no gaiļa sekstes, kā arī no dažām baktēriju kultūrām. Hialuronskābe saista mitrumu un saglabā ādas elastību un tādēļ#nbsp;to plaši izmanto ādas mitrinātājos, krēmos un maskās. Dr. Hauschka neizmanto sastāvā hialuronskābi tieši tāpēc, ka#nbsp;āda to izstrādā pati.
 • Lecitīns – atgādina vasku, iegūst no piena, asinīm un olām. Viena no sastāvdaļām ziepēs, krēmos, emulsijās, šampūnos un lūpu krāsās. Alternatīva vegāniem ir sojas lecitīns, ko iegūst no sojas pupiņām. Dr. Hauschka izmanto lecitīnu no ģenētiski modificēti brīvām sojas pupiņām.
 • Holesterīns – atvasinājums no dzīvnieku taukiem ko izmanto pretnovecošanās kosmētikas līdzekļu sastāvā#nbsp;grumbu izlīdzināšanai.
 • Oleīnskābe – dzīvnieku izcelsmes taukskābes ar mīkstinošām#nbsp;īpašībām. Izmanto ziepju, nagu laku un#nbsp;ādas kopšanas līdzekļu sastāvā. Vegāniem draudzīga alternatīva ir iegūta no riekstiem un olīvām. Sastāvdaļu saraksts uz iepakojuma nesniedz informāciju par produkta izcelsmi. Tas ir nektaktiski no ražotāja.
 • Stearīnskābi – dzīvnieku izcelsmes tauki, ko iegūst no govīm, cūkām un aitām. Alternatīva ir augu tauki. Šo informāciju norāda uz iepakojuma.
 • Muskuss – sekrēts no vīriešu dzimumorgāniem – muskusbrieži,#nbsp;ūdri, bebri un meža kaķi, izmanto parfimērijā. Alternatīva ir sintētiskais muskuss, saukts arī par nežēlīgi neskarts muskuss, kas iespējams nav draudzīgs ādai.
 • Urīnviela, urīnskābe, aldioka, arbamīds – iegūst no govju, zirgu un citu dzīvnieku urīna. Plaši izmanto krēmos, dezodorantos, matu krāsās un mutes higiēnas līdzekļos. Ir sintētiska alternatīva. Informāciju var noskaidrot pie ražotāja.
 • Želantīns, želeja, līme, kodinātājs – līmei līdzīgs šķidrums, ko iegūst vārot kaulus, cīpslas, nagus, un ādu. Lieto sejas maskās, šampūnos, nagu kopšanas līdzekļos un nagu pulēšanas noņēmējā.
 • Bišu vasks – bites to saražo veidojot šūnas. Izmanto sejas krēmos, tonālajos krēmos, acu ēnās, lūpu krāsās. Pretiekaisuma līdzeklis, aizsargā ādu no mitruma zuduma un piešķir produktam zīdainu konsistenci. Dr. Hauschka produktu sastāvā izmanto bišu vasku, kas iegūts no ekoloģiskām biškopības saimniecībām, lai veicinātu medus bišu aizsardzību un izdzīvošanu, kas ir būtiska ekosistēmai un bioloģiskajai daudzveidībai uz zemes.
 • Lanolīns – sauc ari par vilnas taukiem, vilnas vasku vai vilnas smērvielu. To var izmazgāt ārā pēc apgriešanas. Mīkstina#nbsp;ādu, saglabā#nbsp;mitrumu, palīdz citām aktīvajām vielām iesūkties#nbsp;ādā. Izmanto krēmu un lūpu krāsu ražošanā.

Ir svarīgi zināt, ka ne katrs sertificētais dabīgais produkts ir automātiski vegāns, un ne katrs vegāns produkts automātiski ir dabīgs. Dažos vegānos produktos izmanto sintētiskās alternatīvas, kas var kairināt ādu. Ir zīmoli, kuriem ir uzlīme „vegāns“, bet to sastāvdaļu sarakstā ir sintētiskas eļļas, parabēni, krāsvielas un smaržvielas, kas izraisa ādas kairinājumu un alerģiju, kā arī citi naftas produkti kuru izmantošana ir aizliegta sertificētos dabīgos vai organiskos kosmētikas produktos. Ja vēlaties izvairīties no ādas vai citām veselības problēmām, tad produkts ar etiķeti „vegāns“ nedos jums#nbsp;šo garantiju. Drošāk ir meklēt zīmolus, kas produktus sertificēta kā dabīgo vai organisko kosmētiku un ir piemērota kosmētika vegāniem. Vegāni var meklēt arī etiķetes ar uzrakstiem uz iepakojuma: Cruelty Free, Leaping Bunny, PETA, Taking Root Enracine, Plan Vivo.

Vai Dr. Hauschka kosmētika ir vegāna?

Dr. Hauschka ir sertificēta dabīgā un organiskā kosmētika, no kuriem daļa produkti ir piemēroti arī vegāniem. Produktu galvenais mērķis ir nodrošināt ādu ar vislabāko tās kopšanu un aizsardzību atbilstoši ādas stāvoklim. Rūdolfam Hauškam bija īpaši svarīga pieeja klienta ādai, kuras pamatā ir holistiskā filozofija. Cilvēks un āda nesastāv tikai no augu komponentiem, bet arī no minerālu un dzīvnieku komponentiem. Lai sasniegtu labākus rezultātus, Dr. Hauschka produkti sastāv no visiem trijiem komponentiem. Dr. Hauschka kosmētikas produkti netiek testēti uz dzīvniekiem, tie ir dabai draudzīgi un to ražošanai un izstrādē tiek izmantotas videi nekaitīgas metodes.

Dzīvnieku izcelsmes sastāvdaļas Dr. Hauschka produktos:

 • Bišu vasks, propoliss, medus, medus bišu sekrēts
 • Lanolīns
 • Hidrolizēts piena proteīns
 • Laktoze
 • Saldūdens pērle
 • Zīda pūderis

*Produktu saraksts, kas piemēroti vegāniem ir pieejama Dr. Hauschka mājas lapā:

https://www.drhauschka.de/en/natural-cosmetics/vegan-skin-care/

← Vecāks ieraksts Jaunāks ieraksts →

News

RSS
KĀ VEGĀNAIS KOLAGĒNS ATŠĶIRAS NO KLASISKĀ KOLAGĒNA?

KĀ VEGĀNAIS KOLAGĒNS ATŠĶIRAS NO KLASISKĀ KOLAGĒNA?

Autors Urban Green

Klasiskajos liellopu izcelsmes kolagēnos garās aminoskābju ķēdes, kas veido polipeptīdus, atrodoties lielajā kolagēna molekulā, galvenokārt sastāv tikai no 5 galvenajām aminoskābēm – glicīna, prolīna, hidroksiprolīna, arginīna un...

Lasīt vairāk
MĒRĶTIECĪGI PĀRDOMĀTS, AUGSTAS EFEKTIVITĀTES AUGU VALSTS UZTURS.

MĒRĶTIECĪGI PĀRDOMĀTS, AUGSTAS EFEKTIVITĀTES AUGU VALSTS UZTURS.

Autors Urban Green

Neatkarīgi no tā, vai esat stingrs vegāns, vai tikai esat ceļā uz augu valsts balstītu diētu, ir daudzi faktori, kurus svarīgi ievērot, lai nodrošinātu, ka jūsu...

Lasīt vairāk